Nowy mural na cześć Ayrtona Senny! Odsłonięto go w rocznicę powstania historycznego toru!

W Sao Paulo powstał nowy mural legendarnego kierowcy Formuły 1, Ayrtona Senny. Odsłonięto go we wtorek w 80. rocznicę powstania historycznego toru Interlagos. Znajduje się tuż przy jednym z zakrętów.

Mural prezentuje Sennę cieszącego się zwycięstwem na torze Interlagos w 1991 roku. Za kierownicą swojego McLarena Brazylijczyk pokonał wtedy Riccardo Patresego z Williamsa i kolegę z zespołu Gerharda Bergera. W namalowanej scenie unosi w górę puchar, który otrzymał wówczas na podium. 

Zobacz wideo Top 3 asysty Polaków. Sezon 2019/20 [ELEVEN SPORTS]

Nowy mural Ayrtona Senny w Sao Paulo. Odsłonięto go w 80. rocznicę powstania toru Interlagos

Twórcą aż 27-metrowego muralu jest 45-letni brazylijski artysta uliczny Eduardo Kobra. Malował już w wieku 12 lat i jest autorem około trzech tysięcy prac na pięciu kontynentach. Sennę zawierał w swoich muralach już jedenaście raz, w tym na słynnym wizerunku, który znajduje się na torze Imola, gdzie kierowca zginął podczas Grand Prix San Marino w 1994 roku. Teraz pracę zatytułowaną "Ayrton Senna - Pogromca" umieścił na jednej ze ścian tuż przy zakręcie toru Interlagos. 

 

Ayrton Senna był dwukrotnym mistrzem świata Formuły 1, uważanym za jednego z najbardziej utalentowanych kierowców w historii. Dzięki swoim sukcesom stał się także symbolem Brazylii i sportu w tym kraju. Na jego pogrzebie w Sao Paulo pojawiły się tysiące fanów kierowcy. 

Przeczytaj także:Więcej o: