Ferrari ma faworyta do zastąpienia Sebastiana Vettela. Roszada w F1

Według korespondenta La Gazzetta dello Sport - Leo Turriniego, zespół Ferrari skoncentrował się na pozyskaniu Carlosa Sainza od sezonu 2021. Miałby on zastąpić Sebastiana Vettela.

We wtorkowy poranek Ferrari wystosowało oficjalne oświadczenie, w którym potwierdziło odejście Sebastiana Vettela z końcem 2020 roku. Jasne jest, że zespół prowadzi już rozmowy z potencjalnymi następcami Niemca i według międzynarodowych mediów, największe szanse na angaż mają Carlos Sainz z McLarena oraz Daniel Ricciardo z Renault.

Zobacz wideo Kubica: Lubię wyzwania. DTM to poziom zbliżony do F1

Carlos Sainz zastąpi Sebastaiana Vettela w Ferrari? Leclerc będzie numerem jeden

Zdaniem Leo Turriniego, priorytetową opcją dla Ferrari jest Sainz. Hiszpan ma być dużo bardziej elastyczną opcją niż Ricciardo, który mógłby nie pogodzić się z preferencyjnym traktowaniem Charlesa Leclerca. Monakijczyk posiada kontrakt ze stajnią z Maranello do 2024 roku i jasne jest, że zespół będzie dążył do przerwania z nim wieloletniej serii bez mistrzowskich tytułów.

Przewaga Sainza nad Ricciardo ma również wynikać z dużo niższych wymagań finansowych. Hiszpan ma otrzymać kontrakt na poziomie Charlesa Leclerca, którego roczne zarobki szacuje się na poziomie 7-9 milionów euro. Nie bez znaczenia ma pozostawać również fakt, że Sainz przez pierwsze trzy lata w Formule 1 startował dla włoskiego Toro Rosso, co mogłoby mu ułatwić aklimatyzację. Więcej o F1 na F1wm.pl

Więcej o: