Robert Kubica znowu będzie się ścigał w F1? Odejście Vettela w tym pomoże

Włoskie media informują, że Antonio Giovinazzi zastąpi Sebastiana Vettela w Ferrari, co otwiera furtkę powrotu do regularnego ścigania w F1 dla Roberta Kubicy, który jest kierowcą testowym Alfy Romeo.

Antonio Giovinazzi przyznaje, że wciąż ma "marzenie" o występie w Ferrari w Formule 1. Bardzo wierzy w to, że ma szansę zastąpić Sebastiana Vettela, gdy wygaśnie kontrakt Niemca z włoską stajnią pod koniec 2020 roku. 26-letni kierowca Alfy Romeo wcześniej był już kierowcą testowym Ferrari, a od kilku lat jest członkiem akademii talentów zespołu z Maranello.

Zobacz wideo Kubica w Dakarze?

Giovinazzi zwolni miejsce dla Kubicy w Alfa Romeo?

26-letni kierowca wielokrotnie podkreślał, że jego celem jest startowanie w bolidzie Ferrari. - Skłamałbym, gdybym powiedział, że nie marzę o tym. Mam już świetne relacje z Charlesem Leclercem. Dużo rozmawiamy i chodzimy do tych samych restauracji w Monako - mówił niedawno, cytowany przez "La Gazzetta dello Sport". Włoskie media donoszą, że jest coraz bliżej przenosin Giovinazziego do Ferrari, po tym jak Vettel oficjalnie poinformował, że nie przedłuży umowy.

Co więcej, kontrakt, który obowiązuje pomiędzy Ferrari a Alfą Romeo daje aktualnemu zespołowi Giovinazziego prawo obsadzenia jednego fotela w stajni z Hinwil. Jeżeli 26-latek przeniósłby się do Ferrari, to otworzyłaby się szansa powrotu Roberta Kubicy do F1, który jest aktualnie testowym kierowcą Alfy Romeo. Drugim podstawowym kierowcą Alfy jest Kimi Raikkonen.

Przeczytaj także: