Oficjalnie: Sebastian Vettel odchodzi z Ferrari!

Sebastian Vettel nie przedłuży umowy z Ferrari i po sezonie 2020 rozstanie się z włoską stajnią - podaje oficjalnie agencja AFP. Informację potwierdziło Ferrari i sam kierowca.

Kilka tygodni temu Vettel postanowił odrzucić ofertę nowego kontraktu Ferrari. Włoski zespół miał mu zaoferować roczną prolongatę kontraktu i ogromną obniżkę wynagrodzenia do poziomu 12 milionów euro.

Zobacz wideo F1 Sport - co z wyścigami w obliczu koronawirusa?

Oficjalnie: Sebastian Vettel opuści Ferrari

W barwach Ferrari Sebastian Vettel jeździ od 2015 roku. Nie udało mu się jednak z Ferrari zdobyć mistrzostwa świata, które wcześniej czterokrotnie wygrywał z Red Bullem.

Niemiecki kierowca wygrał w sumie 14 wyścigów F1 we włoskim bolidzie. W ostatnim czasie nie radzi sobie jednak najlepiej. W ubiegłym roku został przyćmiony przez nowego kolegę z drużyny Charlesa Leclerca. Vettel zajął miejsce za swoim młodszym kolegą z zespołu w klasyfikacji punktowej, a w grudniu zespół przedłużył kontrakt Leclerca do 2024 roku. Z kolei obecna umowa Vettela z Ferrari obowiązuje do końca 2020 roku.

- Wiem, że jestem jednym z bardziej doświadczonych kierowców Formuły 1, ale nie jestem najstarszy i nie sądzę, aby istniała granica wieku w tym zakresie. Myślę więc, że wszystko będzie zależało od tego, czy będę się czuł komfortowo jeżdżąc dalej - powiedział niedawno Vettel, cytowany przez portal racefans.net.

Komentarze szefa Ferrari i Vettela dot. odejścia niemieckiego kierowcy z włoskiej stajni

- Jest to decyzja podjęta wspólnie przez nas i Sebastiana i obie strony uważają ją za najlepszą. Nie była ona łatwa, biorąc pod uwagę wartość Sebastiana jako kierowcy i osoby. Nie było konkretnego powodu, który doprowadziłby do jej podjęcia, oprócz powszechnego i polubownego przekonania, że nadszedł czas, aby pójść swoimi odrębnymi drogami, aby osiągnąć odpowiednie cele - powiedział Mattia Binotto, włoski inżynier i szef zespołu Scuderia Ferrari za pośrednictwem oficjalnej strony włoskiego teamu.

Sam Vettel również skomentował swoje odejście z Ferrari. - Mój kontrakt ze Scuderia Ferrari zakończy się pod koniec 2020 roku. Aby osiągnąć jak najlepsze wyniki w tym sporcie, ważne jest, aby wszystkie strony działały w idealnej harmonii. Zespół i ja zdaliśmy sobie sprawę, że nie ma już wspólnego chęci pozostania razem po zakończeniu tego sezonu. Sprawy finansowe nie odegrały żadnej roli w podjęciu tej wspólnej decyzji - stwierdził niemiecki kierowca.

Przeczytaj także:

Więcej o: