Nico Hulkenberg jest za obniżeniem pensji w Formule 1. "Teraz nawet kierowcy są na służbie"

Lewis Hamilton wciąż nie zgadza się na obniżkę swojej pensji, mimo przestoju Formuły 1 z powodu pandemii koronawirusa. Podejście sześciokrotnego mistrza świata krytykuje zawodnik teamu Renault - Nico Hulkenberg.

Problem pensji Lewisa Hamiltona ciągnie się od kilku tygodni. Zawodnik Formuły 1 nie zgadza się na obniżenie wynagrodzenia, a rozwiązania tego problemu zaczął szukać już jego team - Mercedes. Wstępnie spekulowano o uzupełnieniu części wypłaty Hamiltona przez jego sponsora - Monster Energy - jednak nie podano oficjalnej informacji w tej sprawie. Nico Hulkenberg, kierowca, który nie występuje już w F1 w wywiadzie z niemieckim dziennikiem odnosi się do obecnej sytuacji i pensji kierowców Formuły.

- Łatwo mi o tym mówić, ponieważ mnie to nie dotyczy. Uważam jednak, że kierowcy powinni wspierać zespoły w tym trudnym okresie. Zwłaszcza gdy te ledwo wiążą koniec z końcem - powiedział w "Auto Motor und Sport" Nico Hulkenberg

Nico Hulkenberg porównuje Formułę 1 do piłki nożnej

Nico Hulkenberg sytuację w Formule 1 porównał do piłki nożnej. Także kroki podjęte wobec piłkarzy zbliżył zestawił z kierowcami F1. Zdaniem Niemca osoby, które zarabiają więcej powinny być dużo bardziej hojne, szczególnie, że jest to niesprawiedliwe wobec członków zespołu.

- Piłkarze również zrezygnowali z części swoich zarobków. To byłoby nieuczciwe wobec ludzi w zespole, którzy normalnie zarabiają, dodatkowo muszą spłacać dom i nie mają za co żyć. Ci, którzy zarabiają więcej i mają więcej bonusów, powinni zgodzić się na cięcia w wynagrodzeniu - oznajmił Nico Hulkenberg - teraz nawet kierowcy są na służbie - dodał kierowca. 

Zobacz wideo

Formuła 1 odwołała już 9 z 22 zaplanowanych wyścigów. Ze względu na brak GP coraz więcej sponsorów wycofuje się z wypłacania środków, które utrzymywały drużyny Formuły 1. Niektóre teamy zdecydowały się na tymczasowe zwolnienia członków zespołu. Wśród nich znalazły się Renault, Haas, Williams czy McLaren. Kierowcy zdecydowali się także na obniżenie swoich pensji o 20 procent. 

Dla porównania Lewis Hamilton zarabia rocznie około 45 milionów - taką kwotę wypłacają zawodnikowi Mercedes oraz Monster Energy, który przelewa na konto kierowcy ok. 10 milionów z całej kwoty. 

Więcej o: