Robert Kubica zdradził kulisy pierwszego podium F1 w karierze! Zaskoczył liczbą obejrzanych wyścigów

Robert Kubica w rozmowie ze stacją Eleven Sports wrócił do swojego pierwszego podium, jakie wywalczył w F1 w 2006 roku za kierownicą BMW Sauber podczas Grand Prix Włoch. - Nie spodziewałem się, że będę na trzecim miejscu po pierwszym okrążeniu, ale wiedziałem że mam szansę pojechać wyścig lepiej niż kwalifikacje. Teraz bardziej niż wtedy doceniam to, co zrobiłem - powiedział polski kierowca.

Przed wywiadem z Kubicą stacja Eleven Sports przypomniała legendarny wyścig w formie retransmisji. Wówczas polski kierowca jeździł w bolidzie BMW Sauber z Nickiem Heidfeldem. 35-latek bardzo miło wspomina tamten okres. Robert Kubica ukończył wyścig F1 na torze Monza na trzecim miejscu tuż za plecami Kimiego Raikkonena i Michaela Schumachera. 

Zobacz wideo Kubica: Lubię wyzwania. DTM to poziom zbliżony do F1

Kubica ujawnił kulisy wywalczenia swojego pierwszego podium w karierze w F1

W Wielkanocną Niedzielę w stacji Eleven Sports 35-latek opowiedział o szczegółach w Grand Prix Włoch z 2006 roku. - Jeśli chodzi o strategię, byliśmy na dobrej pozycji. Nie spodziewałem się, że będę na trzecim miejscu po pierwszym okrążeniu, ale wiedziałem że mam szansę pojechać wyścig lepiej niż kwalifikacje. Pamiętam tylko niektóre momenty z tego wyścigu. Teraz bardziej niż wtedy doceniam to, co zrobiłem. W tamtym momencie było to dla mnie tylko przejście kolejnego etapu - zdradził Polak przebieg rywalizacji.

Kubica przyznał również, że nie oglądał wielu wyścigów F1 w całości. - Żadnego wyścigu F1 ze swoim udziałem nie oglądnąłem w całości. Tych starszych Grand Prix, z lat 90. czy 80. też nie oglądam - dodał.

Kubica wypowiedział się również nt. bieżącej sytuacji związanej z kryzysem epidemicznym i planami na przyszłość. - Ten sezon zapowiadał się na bardzo pracowity, bo miałem łączyć F1 i DTM. Przed nami bardzo trudne zadanie, jeśli wszystko ruszy naraz. Już wcześniej połączenie tych programów wydawało się skomplikowane. Może się okazać, że nie będę w stanie wykonywać obowiązków w obu tych seriach naraz. Może być tak, że opuszczę więcej wyścigów, ale na dziś nie znamy żadnych szczegółów - oznajmił Kubica.

Przeczytaj także:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: