Ostre słowa szefa Roberta Kubicy. "Nie jesteśmy pępkiem świata"

Przyda nam się teraz dużo pokory. Dopóki ludzie chorują, to nie jest odpowiedni czas na jakiekolwiek dyskusje o samochodach i ściganiu się - powiedział Frederic Vasseur. szef Alfy Romeo, którego cytuje "Blick".

Nadal nie wiadomo, kiedy rozpocznie się nowy sezon Formuły 1. Po odwołaniu GP Australii, a także przełożeniu kolejnych trzech wyścigów - w Bahrajnie, Chinach i Wietnamie - z pewnością nie rozpocznie się przed końcem kwietnia. Pod ogromnym znakiem zapytania stoją jednak także wyścigi w Holandii, Hiszpanii i Monako. Wiele wskazuje na to, że pierwszą możliwą okazją na rywalizację będzie dopiero wyścig w Azerbejdżanie, zaplanowany na 7 czerwca. Kibice i eksperci debatują, kiedy może rozpocząć się sezon i jak będzie wyglądał ostatecznie kalendarz startów. 

- W tym momencie nie jesteśmy pępkiem świata. To nie nami trzeba się teraz martwić. Mówiąc dosadniej, nie jesteśmy teraz szczególnie ważni i przydatni dla społeczeństwa. Ono ma zdecydowanie ważniejsze problemy na głowie. Przyda nam się teraz dużo pokory. Dopóki ludzie chorują, to nie jest odpowiedni czas na jakiekolwiek dyskusje o samochodach i ściganiu się - powiedział Frederic Vasseur. szef Alfy Romeo, którego cytuje "Blick".

Zobacz wideo F1 Sport - co z wyścigami w obliczu koronawirusa?

Robert Kubica znowu w fatalnym położeniu w F1. Jednoznaczna ocena zespołu Polaka

Dziennikarze ESPN postanowili ocenić formę poszczególnych zespołów przed startem nowego ezonu Formuły 1. Dopiero na 9. pozycji znalazł się team Alfa Romeo Racing Orlen, którego kierowcą testowym jest właśnie Kubica.

Więcej o: