Williams zorganizował konkurs w social mediach. Robert Kubica pominięty

Williams zorganizował konkurs na ulubionego kierowcą w historii tej stajni. Okazuje się, że brytyjska drużyna pominęła Roberta Kubicę. Nie ma w niej również George'a Russella.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że władze Formuły 1 odwołały cztery pierwsze wyścigi w sezonie. Później gospodarze poinformowali również o odwołaniu kolejnych wyścigów - w Monako i Azerbejdżanie. Może to oznaczać, że kierowcy wrócą do ścigania najwcześniej w lipcu. 

W tym czasie ekipy próbują jednak zaangażować fanów w różne plebiscyty w mediach społecznościowych. Williams na przykład zdecydował się na wybory ulubionego kierowcy w historii tej stajni. Brytyjczycy wybrali szesnaście duetów kierowców, a głosować można za pośrednictwem Instagrama.

Zobacz wideo
 

Niestety, wśród 32 zawodników nie ma Roberta Kubicy, który reprezentował barwy Williamsa w 2018 i 2019 roku. Zabrakło również miejsca dla George'a Russella, który nadal jest kierowcą stajni. W głosowaniu jest na przykład Felippe Massa, który jeździł w Wiliamsie w latach 2014-2017. Trzeba przyznać, że fani będą mieli trudny wybór, wszak w Williamsie jeździły też takie legendy, jak: Ayrton Senna, Alain Prost czy Damon Hill.

Więcej o: