Robert Kubica znowu w fatalnym położeniu w F1. Jednoznaczna ocena zespołu Polaka

Dziennikarze ESPN postanowili ocenić formę poszczególnych zespołów przed startem nowego ezonu Formuły 1. Dopiero na 9. pozycji znalazł się team Alfa Romeo Racing Orlen, którego kierowcą testowym jest Robert Kubica.

Zespół Alfa Romeo w ubiegłym sezonie nie prezentował się najlepiej, w końcówce sezonu stając się najwolniejszą ekipą, nie licząc Williamsa. Dwie tury testów w Barcelonie pokazały, że 2020 wcale nie musi być lepszy dla nowego teamu Roberta Kubicy, co potwierdzają rozważania dziennikarzy ESPN, którzy przygotowali ranking formy poszczególnych zespołów.

Zobacz wideo Kubica o odwołaniu GP Chin: Koronawirusa nie można lekceważyć

Alfa Romeo została sklasyfikowana na 9. miejscu, wyprzedzając jedynie Williamsa. - Auto może i wygląda ładnie w biało-czerwonym malowaniu, ale nie pokazało tempa potrzebnego, do regularnego zdobywania punktów. Choć dwukrotnie byli najszybsi w ciągu sześciu dni testów, wykorzystywali jedynie okazje, kiedy reszta zespołów nie śrubowała czasów - podkreślili dziennikarze ESPN w ocenie występów Alfy Romeo w Barcelonie.

- Długie przejazdy także nie wyglądały lepiej. Giovinazzi był 0,4 sekundy wolniejszy od Haasa i 0,7s od McLarena. Tak samo wygląda sytuacja z Raikkonenem, który był wolniejszy o 0,4s od Alpha Tauri - dodano. Mocne strony Alfy Romeo? - Trudno wybrać jedną, ale czasy pierwszego sektora wyglądały dobrze, sugerując, że prędkości na prostych i w szybkich zakrętach nie są głównym problemem zespołu - podkreślili dziennikarze.

Nadal nie wiadomo, kiedy rozpocznie się nowy sezon Formuły 1. Po odwołaniu GP Australii, a także przełożeniu kolejnych trzech wyścigów - w Bahrajnie, Chinach i Wietnamie - z pewnością nie rozpocznie się przed końcem kwietnia. Pod ogromnym znakiem zapytania stoją jednak także wyścigi w Holandii, Hiszpanii i Monako. Wiele wskazuje na to, że pierwszą możliwą okazją na rywalizację będzie wyścig w Azerbejdżanie, zaplanowany na 7 czerwca.

Więcej o: