Formuła 1 odwołała kolejne wyścigi! "Chcemy wystartować pod koniec maja"

Formula 1 poinformowała, że najbliższe dwa wyścigi w Bahrajnie i Wietnamie zostają odwołane. Prawdopodobnie będą przesunięte na inny termin. W czwartek wieczorem odwołano także pierwszy wyścigu sezonu - GP Australii.

F1 zdecydowało się na odwołanie w sumie czterech pierwszych wyścigów sezonu 2020. To efekt pandemii koronawirusa na świecie. - W związku z ciągłym rozprzestrzenianiem się koronawirusa COVID-19 oraz po dyskusjach z FIA i organizatorami wyścigów, wszystkie strony podjęły decyzję o przełożeniu Grand Prix Bahrajnu i Grand Prix Wietnamu - napisano w oświadczeniu.

Zobacz wideo Tankowanie w czasie wyścigu nie zawsze było zabronione. Dlaczego

Nadal jednak nie wiadomo, kiedy rozpocznie się sezon 2020. Kolejny komunikat F1 mówi, że  - Formuła 1 i FIA spodziewają się rozpocząć MŚ pod koniec maja w Europie, ale biorąc pod uwagę gwałtowny wzrost liczby przypadków COVID-19 w Europie w ostatnich dniach, będzie to analizowane. Oświadczenie FIA mówi jednak, że sezon powinien się rozpocząć 1 maja.

Tak wygląda rozkład najbliższych wyścigów:

15.03 - Australia - odwołane

22.03 - Singapur - odwołane

05.04 - Wietnam - odwołane

19.04 - Chiny - odwołane

03.05 - Holandia

10.05 - Hiszpania

24.05 - Monako

- Najpierw ochrona ludzi. Wraz z Formułą 1, Bahrain Motor Federation, Vietnamese Motorsports Association oraz lokalnymi organizatorami, przesuwamu zarówno Grand Prix Bahrajnu, jak i Grand Prix Australii. Była to jedyna możliwa decyzja, biorąc pod uwagę wszystkie dostępne obecnie informacje  - powiedział Jean Todt, szef FIA. 

Można się tylko cieszyć, że F1 nauczyła się na swoich błędach z Australii, gdzie w czwartek zapanował wielki chaos.