Media: GP Australii w Formule 1 prawdopodobnie odwołane!

Grand Prix Australii w Formule 1 zostało odwołane! - poinformował portal BBC, powołując się na dwóch wysoko postawionych funkcjonariuszy F1. Bezpośrednią przyczyną tej decyzji miałoby być zagrożenie koronawirusem, którym zakaził się jeden z członków ekipy McLarena.

Jak poinformowała telewizja BBC, powołując się na dwóch wysoko postawionych funkcjonariuszy F1 Grand Prix Australli na torze w Melbourne zostanie odwołane. Wyścig rozpoczynający nowy sezon Formuły 1 nie odbędzie się przez zagrożenie koronawirusem. Zespoły solidaryzują się z zarażonym członkiem teamu McLaren. Zespół po tej informacji zdecydował się wycofać z uczestnictwa w wyścigu. Oficjalne informacje ze strony FIA mogą nadejść w każdej chwili. 

Zobacz wideo Kubica: Lubię wyzwania. DTM to poziom zbliżony do F1

Według BBC osiem osób związanych z padokiem F1 było testowanych na obecność koronawirusa. Siedem z nich miało negatywny wynik testu. W ramach walki z koronawirusem Formuła 1 zaangażowała też zespoły ekspertów na lotniskach, miejscach tranzytowych, a także na torze. Mają za zadanie przyglądać się podejrzanym przypadkom, diagnozować, a w razie potrzeby zapewnić szybkie odizolowanie i przetransportowanie we właściwe miejsca. 

GP Australii, pierwsze w tym sezonie miało zostać rozegrany w dniach 13-15 marca. Kolejny wyścig  zaplanowano na 22 marca w Bahrajnie, miałby się odbyć bez udziału publiczności. Nie wiadomo natomiast, jak rozwój koronawirusa może wpłynąć na zdolność do pracy poszczególnych ekip i możliwość rozgrywania następnych wyścigów. Możliwe nawet, że zostanie odwołana duża część albo cały sezon F1. Kolejne informacje mają się pojawiać w nadchodzących godzinach. 

Więcej o: