Kolega z zespołu Roberta Kubicy uszkodził bolid na testach w Barcelonie

Antonio Giovinazzi, który jeździł bolidem Alfy Romeo Racing Orlen w trakcie czwartkowych testów na torze Catalunya pod Barceloną, uszkodził go po uderzeniu w ścianę. Samochód prowadzony przez Włocha zaliczył uślizg w jednym z zakrętów, najeżdżając na wilgotny fragment toru po wcześniejszych opadach deszczu.

Kierowca Alfy Romeo Racing Orlen, Antonio Giovinazzi uszkodził bolid zespołu Roberta Kubicy w czasie czwartkowych testów w Barcelonie. Włoch najechał na wilgotną część toru w czwartym zakręcie i stracił panowanie nad modelem C39. 

Zobacz wideo Kubica: Lubię wyzwania. DTM to poziom zbliżony do F1

Uderzenie w ścianę doprowadziło do uszkodzeń tylnego skrzydła bolidu Giovinazziego. Na torze wywieszono czerwoną flagę i przerwano sesję. Sprzątano części bolidu, które posypały się z niego po uderzeniu, a Giovinazzi sam dojechał bolidem do boksu. Następnie zajęli się nim mechanicy, którzy pracowali, żeby Włoch mógł jeszcze wyjechać na kolejne okrążenia. 

Giovinazzi spędził na testowaniu bolidu całą czwartkową sesję. W piątek do kokpitu wsiądzie Kimi Raikkonen. Obaj są podstawowymi kierowcami Alfa Romeo Racing Team. W zespole jako kierowca testowy i rozwojowy w tym sezonie będzie jeździł Robert Kubica.