Tak wygląda bolid zespołu Roberta Kubicy w F1. Są pierwsze zdjęcia z testów!

Zespół Alfa Romeo Racing ORLEN pokazał malowanie swojego nowego bolidu Formuły 1. Team Roberta Kubicy zaprezentował, jak będzie on wyglądał podczas przedsezonowych testów. Według doniesień mediów przed sezonem barwy mają się zmienić na biało-czerwone.

Alfa Romeo Racing ORLEN zaprezentował nowe malowanie swojego bolidu na nadchodzący sezon Formuły 1. Barwy mają się jednak zmienić na biało-czerwone, a obecne będą jedynie używane podczas przedsezonowych testów i piątkowego dnia filmowego. 

Zobacz wideo Kubica: Lubię wyzwania. DTM to poziom zbliżony do F1

Bolid C39 po torze w Pista di Fio podczas shakedownu prowadził Fin Kimi Raikkonen. Na boku pojawiło się specjalne, przygotowane z okazji walentynek serce. Malowanie na testy określa się mianem "kamuflażowego" - służy zespołom do zakrywania nowinek technologicznych i nowych rozwiązań, które testują przed kolejnym sezonem.

Robert Kubica i Orlen poinformowali, że polski kierowca dołączy do niemieckiej serii DTM (Deutsche Tourenwagen Masters) i usiądzie za kierownicą auta przygotowanego przez zespół ART Grand Prix, którego szefem jest Frederic Vasseur, szef Alfa Romeo Racing Orlen. Polak połączy starty za kierownicą BMW z rolą kierowcy rezerwowego zespołu Alfa Romeo Racing Orlen w Formule 1. Drugim obok Raikkonena kierowcą Alfy Romeo jest Antonio Giovinazzi.

Sezon Formuły 1 rusza 13 marca. Pierwszy wyścig odbędzie się w Australii.