Robert Kubica w styczniu ogłosi kolejne poważne plany na ten rok! Będzie regularnie jeździł

Robert Kubica już potwiedził, że w sezonie 2020 będzie kierowcą rezerwowym Alfa Romeo Racing Orlen, a jeszcze w styczniu powinien także poinformować o posadzie kierowcy BMW w niemieckiej serii DTM.

W środę oficjalnie poinformowano, że Robert Kubica został w sezonie 2020 kierowcą rezerwowym zespołu Alfa Romeo, a Orlen został sponsorem tytularnym włoskiej ekipy. Nie podano wówczas zbyt wielu szczegółów wieloletniego kontraktu, jednak było jasne, że polski kierowca otrzyma niejedną szansę jazdy bolidem w nadchodzącym sezonie.

Zobacz wideo

Jak informuje niemiecki "Auto Motor und Sport", Kubica jeszcze w styczniu ogłosi podpisanie umowy z BMW na starty w niemieckiej serii DTM. - Są bardzo duże szanse, że Polak dostanie kokpit w BMW w 2020 roku. Do wynegocjowania zostało kilka ostatnich punktów kontraktu, a następnie Kubica będzie mógł pokazać pełnię swoich możliwości na torze wyścigowym - napisali dziennikarze niemieckiego serwisu.

BMW już ogłosiło niemal cały skład kierowców na nadchodzący sezon. Pozostało jeszcze jedno wolne miejsce, które powinien zająć właśnie Kubica. Ogłoszenie decyzje musiało jednak zostać wstrzymane ze względu na kontrakt Polaka z Williamsem, trwający do końca 2019 roku.

Więcej o: