Daniel Obajtek bardzo odważnie. Prezes Orlenu chce stworzyć polski zespół w Formule 1!

Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen, zdradził w rozmowie z TVP Sport, że myśli nad stworzeniem polskiego zespołu, który w przyszłości mógłbym rywalizować w Formule 1.

W środę oficjalnie poinformowano, że Robert Kubica został w sezonie 2020 kierowcą rezerwowym zespołu Alfa Romeo, a Orlen został sponsorem tytularnym włoskiej ekipy. Nie podano wówczas zbyt wielu szczegółów wieloletniego kontraktu, jednak było jasne, że polski kierowca otrzyma niejedną szansę jazdy bolidem w nadchodzącym sezonie. Więcej szczegółów zdradził w rozmowie z TVP Sport Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.

Zobacz wideo

- Wcześniej nie byliśmy sponsorem tytularnym. Teraz jesteśmy, a dodatkowo bolid będzie w kolorach białym i czerwonym. Orlen jest coraz bardziej rozpoznawalny, ale Formuła 1 to sport globalny i w ten sposób promujemy też Polskę. Robert uczestniczył w tych negocjacjach i umowa została zawarta przy jego aprobacie. Dla niego jest to propozycja, z którą się zgadza, ale mamy też inne pomysły, które chcemy realizować w 2020 roku. To nie jest nasze ostatnie ogłoszenie - powiedział Obajtek, dając jasno do zrozumienia, że Robert Kubica będzie miał w nadchodzącym sezonie także inne zadania.

Orlen stworzy polski zespół?

Daniel Obajtek powiedział także znacznie więcej na temat przyszłości polskiej firmy w Formule 1. Jego zdaniem, możliwe jest stworzenie polskiego zespołu. - Wszystko jest w zasięgu naszych marzeń. Zależy to jednak od sytuacji i planów, które mamy. Także od sukcesów ekonomicznych. Być może przyjdzie taki czas, że podejmiemy się takiego zadania - podkreślił prezes Orlenu.

Więcej o: