Nieoficjalnie: Robert Kubica zostaje w F1! A Orlen sponsorem tytularnym zespołu!

Według nieoficjalnych informacji RMF FM, Robert Kubica w sezonie 2020 pozostanie w Formule 1. Polak będzie kierowcą testowym w Alfa Romeo Racing, które od teraz będzie się nazywało Alfa Romeo Racing Orlen!
Zobacz wideo

Jak ustalili dziennikarze RMF, Orlen zostanie sponsorem tytularnym zespołu Alfa Romeo Racing, a bolidy zespołu będą miały logotypy polskiej firmy paliwowej. Robert Kubica w nowym zespole będzie kierowcą testowym i rozwojowym. Tym samym Polak powróci do ekipy, w której debiutował w Formule 1, gdyż Alfa Romeo funkcjonowała przez lata jako team Sauber.

Na tej umowie bardzo dużo zyska także Orlen. Oprócz nazwy zespołu Alfa Romeo Racing Orlen, logotypy polskiego koncernu znajdą się m.in. na tylnym i przednim skrzydle, systemie halo, lusterkach oraz na sekcjach bocznych. Dodatkowo, będzie widoczny także na klatce piersiowej i plecach kombinezonów kierowców, którymi w sezonie 2020 będą Kimi Raikkonen i Antonio Giovinazzi, a także w trzech miejscach na każdym z kasków. Oprócz tego, zgodnie z umową, kierowcy i członkowie włoskiego zespołu będą angażować się w działania marketingowe Orlenu.

Robert Kubica ma bardzo dobre wspomnienia z jazdy dla ekipy BMW Sauber. Od debiutu w GP Węgier w 2006 roku, wygrał jeden wyścig - GP Kanady 2008, aż 9-krotnie stawał na podium, a w sezonie 2008 do ostatniej rundy mistrzostw świata Formuły 1 walczył o podium klasyfikacji generalnej. Po nieudanym kolejnym sezonie, Polak przeniósł się do Renault.

Więcej o: