Orlen opublikował tajemnicze zdjęcie Roberta Kubicy. Oni już znają jego przyszłość

Robert Kubica stara się utrzymywać wysoką formę fizyczną również po zakończeniu sezonu. Polski kierowca, który jeszcze do niedawna ścigał się na torach Formuły 1, w ostatnich dniach 2019 roku poświęcił się jednej ze swoich pasji, czyli jeździe na rowerze.

Na początku grudnia Robert Kubica zakończył sezon w Formule 1. Choć były już kierowca Williamsa zdobył w cyklu Grand Prix tylko punkt, to tak naprawdę najistotniejsze było to, że Polakowi udało się ponownie zasiąść za kierownicą bolidu po fatalnym wypadku z 2011 roku. W przyszłym sezonie 35-latka zobaczymy najprawdopodobniej w cyklu DTM (Kubica ma już za sobą testy w samochodzie BMW). Być może Kubica pozostanie też w F1, tym razem w roli kierowcy testowego. Kilka dni temu znany dziennikarz Dieter Rencken informował na portalu RaceFans.net o tym, że Kubica jest w trakcie zaawansowanych rozmów z Alfą Romeo.

F1Sport odcinek #21 

Zobacz wideo

Robert Kubica zakończył rok na rowerze. Kierowca pracuje nad formą przed startami w DTM?

Jedną z pasji Kubicy jest jazda na rowerze, której oddawał się również w przerwach między wyścigami cyklu GP. Na jednośladzie Kubica spędził też ostatnie dni 2019 roku - być może w ten sposób pracując nad formą przed przyszłorocznymi startami w DTM. 

Zdjęcie z rowerowego treningu Kubicy opublikował na Twitterze Orlen Team. - Robert wykorzystuje ostatnie chwile na wypoczynek przed 2020. Zapowiada się pracowity sezon - czytamy na profilu zespołu. Na początku roku koncern PKN Orlen został jednym ze sponsorów Williamsa, co umożliwiło Kubicy powrót na tory F1. Zakończenie współpracy z ekipą z Grove ogłoszono we wrześniu. Wartość reklamową startów Kubicy w cyklu GP Orlen oszacował na ponad 110 milionów złotych.