Robert Kubica coraz bliżej nowego zespołu! "Temat jest bardzo poważny"

Robert Kubica prawdopodobnie zostanie kierowcą rozwojowym zespołu Alfa Romeo Sauber - informuje "Przegląd Sportowy". "Temat jest bardzo poważny" - pisze dziennik.

Haas i Alfa Romeo - od dłuższego czasu wiadomo, że to jedyne opcje Roberta Kubicy na pozostanie w Formule 1. W obydwu zespołach Polak może jednak liczyć jedynie na rolę kierowcy rozwojowego. O czym Piotr Majchrzak i Michał Gąsiorowski rozmawiali w ostatnim odcinku F1Sport.

Zobacz wideo

Robert Kubica coraz bliżej nowego zespołu! "Temat jest bardzo poważny"

Przez wiele tygodni nie było wiadomo, jaką decyzję podejmie Kubica. Teraz coraz więcej wskazuje na to, że wybierze Alfę Romeo. Najpierw poinformował o tym portal racefans.net, a konkretnie dziennikarz serwisu, Dieter Rencken. Później jego doniesienia potwierdziła "La Repubblica". Teraz swoje informacje dodał także "Przegląd Sportowy". "Sprawa jest dużo poważniejsza [niż trwające rozmowy, o jakich pisały zagraniczne media]. Na oficjalny komunikat trzeba jednak poczekać. Cieszą się też w koncernie PKN Orlen, który wspiera Kubicę, choć na razie... po cichu" - napisał dziennik.

Szansa dla Kubicy miała pojawić się dzięki jego menedżerowi, Alessandro Alunni Braviemu, który jest dyrektorem w Islero Invesments. To spółka należąca do Saubera, który zarządza marką Alfa Romeo. Przypomnijmy, że nazwa ta pojawiła się w F1 w 2019 roku. Wcześniej zespół nazywał się Sauber F1 Team, a jeszcze wcześniej BMW Sauber. To w jego barwach w F1 pojawił się Kubica.

Szansę Polakowi w F1 miałby dać też Orlen. Wraz z końcem roku wygasa obecna umowa Alfy Romeo z Shellem. O ile ten jest gotów przedłużyć kontrakt, o tyle w zespole mają co do tego duże wątpliwości. To z kolei może być okazją dla Orlenu, by pojawić się na bolidach Kimiego Raikkonena i Antonio Giovinazziego, a dla Kubicy, by zostać kierowcą rozwojowym.

Więcej o: