TVP zrezygnuje z Formuły 1. A może pokazać Roberta Kubicę w nowej serii

Formuła 1 niemal na pewno nie będzie pokazywana już w telewizji publicznej. Niewykluczone jednak, że jeśli Robert Kubica zostanie kierowcą serii DTM, to ta pojawi się na antenach TVP.

Wciąż nieznana jest najbliższa przyszłość Roberta Kubicy. Na razie pewne jest tylko to, że Polak nie pojedzie więcej w barwach Williamsa, którego reprezentował w minionym sezonie. Jeszcze niedawno wydawało się, że Kubica zostanie kierowcą serii DTM. Ostatnio, znany dziennikarz Dieter Rencken na portalu RaceFans.net poinformował, że Polak jest w trakcie zaawansowanych rozmów z Alfą Romeo nt roli kierowcy testowego.

Zobacz wideo

Od przyszłości Kubicy uzależnione są transmisje F1 w TVP. Te pokazywane były w telewizji publicznej od 45. minuty wyścigów. - F1 jest produktem drogim i dość ekskluzywnym, idealnym wręcz dla kodowanego kanału. Formułą 1 bez Kubicy nie będziemy zainteresowani. I z drugiej strony będzie podobnie – Eleven nie będzie zainteresowane sprzedażą sublicencji, ponieważ projekt Formuła45 okazał się ogromnym sukcesem - powiedział dyrektor TVP Sport w rozmowie ze Sport.TVP.pl.

TVP pokaże serię DTM?

- Wyniki oglądalności były rewelacyjnie, dużo lepsze niż na Eleven, a przypomnę, że F1 był dla nas jednym z bardzo wielu produktów, natomiast dla Eleven, poza piłką klubową, F1 jest driverem, czyli tym, co ma najbardziej przyciągnąć widzów. Ktoś powie, że mamy większy zasięg, ale przy tak ekskluzywnych pozycjach ma to mniejsze znaczenie - dodał.

Niewykluczone, że jeśli Kubica zostanie kierowcą w serii DTM, to te pojawią się na antenie TVP. - Prowadziliśmy nawet wstępne rozmowy z DTM, natomiast wszystko zależałoby od kalendarza wyścigów i tego, czy udałoby się znaleźć miejsce w naszej ramówce. Poza tym ważna jest kwestia zaangażowania Orlenu w cały projekt i nie wiem, czy ten sponsor będzie nalegał na to, by wyścigi Roberta w DTM były pokazywane w otwartym kanale, czy wystarczy np. tylko cotygodniowy magazyn podsumowujący występy Polaka. Moim zdaniem nie jest to ranga otwartej telewizji - mówi Szkolnikowski.

Więcej o: