Robert Kubica musi poczekać na oficjalny kontrakt! Wiadomo, kiedy może podpisać umowę

Robert Kubica przekonał władze BMW po dwudniowych testach w DTM na torze w Jerez, ale na ogłoszenie ewentualnego kontraktu będzie musiał jeszcze trochę poczekać. Zdaniem "Motorsport Magazin" nastąpi to dopiero w styczniu.
Zobacz wideo

Robert Kubica był szybszy podczas testów niż dwukrotny mistrz serii DTM Marco Wittmann - wynika z nieoficjalnych czasów opublikowanych przez portal Powrót Roberta. "Motorsport Magazin" donosi jednak, że Polak będzie musiał poczekać na ewentualne ogłoszenie kontraktu. 

Kontrakty Kubicy dopiero w styczniu?

- Kubica jest powiązany umową z Williamsem do 31 grudnia. Decyzja o jego przyszłości powinna być oficjalnie znana dopiero w przyszłym roku. Wiadomo też, że DTM Kubica może pozostać aktywny w F1 (w roli kierowcy testowego) - pisze znany magazyn.

Robert Kubica w czwartek i w piątek pojawił się na teście młodych kierowców w hiszpańskim Jerez. Pierwszego dnia miał być wolniejszy o 0,3 sekundy od Wittmanna, ale w piątek pobił jego najlepszy wynik o 52 tysięczne (Niemiec jeździł w środę i czwartek) - wynika z danych opublikowanych przez Powrót Roberta. Polak łącznie przejechał 245 okrążeń, za to Wittmann 200. Obaj byli najlepszymi kierowcami BMW.

Kubica zadowolony po testach

Z pewnością był to bardzo owocny test. Pierwszy raz jeździłem nową generacją samochodów DTM. Było wiele rzeczy do nauki i wiele rzeczy do odkrycia, bo to oczywiście coś innego niż to, do czego przywykłem w poprzednich latach. Kilka rzeczy w samochodzie DTM pozytywnie mnie zaskoczyło. Na pierwszych okrążeniach od razu poczułem się komfortowo, a tego zawsze poszukuje kierowca podczas testowania i odkrywania nowych samochodów. Jeśli czujesz się komfortowo i pewnie, to jeździsz szybciej i życie robi się łatwiejsze - powiedział Kubica po drugim dniu testów.

Więcej o: