Williams już wybrał trzeciego kierowcę na sezon 2020

Roy Nissany prawdopodobnie obejmie funkcję kierowcy testowego Williamsa w sezonie 2020.

Izraelczyk dołączył do stajni z Grove podczas posezonowych testów opon Pirelli, dzieląc model FW42 z Georgem Russellem oraz Nicholasem Latifim. Debiut Nissanego za sterami bolidu Formuły 1 był mało obiecujący, ze względu na jego dużą stratę czasową do etatowych kierowców Williamsa.

Mimo to wszystko wskazuje na to, że brytyjska ekipa zdecydowała się zakontraktować 25-latka w roli kierowcy testowego. Na 14 stycznia została zaplanowana konferencja prasowa w Tel Awiwie, podczas której Williams będzie miał specjalne ogłoszenie.

Tajemnicze słowa Kubicy. Może pojechać jeszcze w grudniu:

Zobacz wideo

Zrozumiałe, że Nissany dołączy do ekipy z posagiem finansowym m.in. swojego ojca Chanocha. 56-latek jest biznesmenem działającym w Izraelu, natomiast w 2005 roku pełnił funkcję kierowcy testowego Minardi i wziął udział w pierwszym treningu do Grand Prix Węgier.

Roy Nissany uzupełni wakat po Nicholasie Latifim, który w sezonie 2020 awansuje do funkcji kierowcy wyścigowego Williamsa. Niewykluczone, że Izraelczyk połączy swoją funkcję ze startami w innej serii. W tym roku Nissany zmagał się z kontuzją i ostatni występ zaliczył w 2018 roku w Formule 2, gdzie zajął 22. miejsce w klasyfikacji. Więcej o F1 przeczytasz na F1WM.pl

Więcej o: