Szef zespołu Formuły 1 chce Roberta Kubicę. "Z pewnością może nam pomóc"

- Chcielibyśmy, aby Robert dołączył do naszego zespołu. Z pewnością może nam pomóc - powiedział dyrektor zarządzający Racing Point, Otmar Szafnauer. Polak wciąż nie ogłosił swoich planów na 2020 rok.

Nie znamy wciąż przyszłości Roberta Kubicy. Polak od wtorku weźmie udział w testach DTM, które odbędą się na torze w hiszpańskim Jerez. Kubica pojedzie w aucie BMW. Jednocześnie wciąż jest prawdopodobne, że dołączy do ekipy Formuły 1 - Racing Point. Szef tego zespołu wypowiedział się na temat możliwości zatrudnienia polskiego kierowcy. 

Robert Kubica w legendarnym zespole?

Zobacz wideo

Racing Point chce Roberta Kubicę

- Chcielibyśmy, aby Robert dołączył do naszego zespołu. Z pewnością może nam pomóc - powiedział dyrektor zarządzający Racing Point, Otmar Szafnauer w rozmowie z portalem grandpx.news. Kubica w brytyjskiej ekipie miałby pełnić rolę kierowcy rezerwowego.

Polski kierowca nadal nie potrafi jednoznacznie określić, czy do końca roku zdoła ogłosić swoją decyzję dotyczącą aktywności w 2020 roku. - Jest szansa, że pod względem sportowym przyszły rok będzie lepszy od tego, ale dziś jeszcze nie wiadomo, co będę robił i gdzie będę się ścigał. Mam nadzieję, że kierunek, który obiorę, da mi narzędzia, które sprawią, że rok 2020 będzie lepszy - przyznał Kubica w rozmowie z TVP Sport.pl.

Więcej o: