Robert Kubica wybrany najgorszym kierowcą F1. Zaskakujące miejsce Russella

Robert Kubica został wybrany najgorszym kierowcą sezonu przez brytyjski "The Telegraph". Jego partner z zespołu Williams George Russell zajął 13. miejsce. Zwyciężył Lewis Hamilton.

W niedzielę zakończył się kolejny sezon Formuły 1. Z tej okazji dziennikarze brytyjskiego "The Telegraph" przygotowali ranking najlepszych kierowców tego roku. Wygrał mistrz świata Lewis Hamilton. Robert Kubica zajął ostatnie miejsce. 

Tajemnicze słowa Kubicy. Pojedzie jeszcze w grudniu?

Zobacz wideo

Robert Kubica najgorszy w tym roku zdaniem brytyjskich dziennikarzy

- Całkowicie przepadł w kwalifikacjach, w których przegrał z Russellem do zera. Został też pokonany przez kolegę z zespołu w większości wyścigów. Jedyny pozytyw to rywalizacja na deszczowym Hockenheim i jedyny punkt wywalczony dla Williamsa w tym sezonie - uzasadniono w komentarzu o Polaku. Przyznano mu tylko 1756 punktów. Do przedostatniego Romaina Grosjeana stracił ponad 300 punktów. Kubica w tym roku wrócił do Formuły 1, ale na pewno nie o takim powrocie marzył. 

Znacznie wyżej w rankingu "The Telegraph" znalazł się George Russell. Partner Kubicy z Williamsa uzbierał 2639 punktów, co dało mu 13. miejsce. Russell to jedyny kierowca F1, który w zakończonym w niedzielę sezonie nie zdobył ani jednego punktu.

Więcej o: