Robert Kubica stracił szanse na dobry wynik przez Giovinazziego w ostatnim wyścigu sezonu!

Robert Kubica zajął 19. miejsce w wyścigu o GP Abu Zabi - ostatniej rundzie w 2019 roku. Polak mógłby znaleźć się na lepszej pozycji, gdyby nie kolizja z Antonio Giovinazzim, po której z jego bolidu zaczęły odpadać kolejne części. Najszybszy na torze Yas Marina okazał się Lewis Hamilton.

Robert Kubica rozpoczynał wyścig o GP Abu Dhabi z 19. pozycji, po karze dla Valtteriego Bottasa. Świetny start pozwolił mu znaleźć się przed George'em Russellem, a po kolizji Pierre'a Gasly'ego z kierowcami Racing Point, Polak znalazł się na 18. miejscu. Po wczesnych zjazdach do pit-stopu pierwszych kierowców, polski kierowca awansował nawet na 15. pozycję.

Williams zepsuł nawet swój największy atut. Kubica mógł jedynie załamać ręce. Zobacz wideo poniżej, w którym sprawdzamy, dlaczego Williams przestał brylować w pit-stopie:

Zobacz wideo

Potem doszło jednak do kolizji Kubicy z Antonio Giovinazzim. Bolid Williamsa aż wzbił się na moment w powietrze, po czym zaczęły odpadać z nim części. Sędziowie analizowali ten incydent, ale uznali, że żaden z kierowców nie zasłużył na karę. Polak przesunął się na 18. pozycję, gdy z wyścigu wycofał się Lance Stroll. Potem jednak wyprzedził go Pierre Gasly, a Kubica dojechał do mety na 19. pozycji.

W ostatnim wyścigu tego sezonu zwyciężył Lewis Hamilton, który od startu był liderem rywalizacji. Za jego plecami toczyła się walka o 2. pozycję, w której zwyciężył Max Verstappen. Na trzecim miejscu wyścig ukończył Charles Leclerc, który może jednak zostać ukarany przez sędziów z powodu znaczącej różnicy między ilością paliwa w baku, a zadeklarowaną przed wyścigiem przez zespół. Jeśli zostanie ukarany, na podium awansuje Valtteri Bottas, który był 4.

Więcej o: