Ostatni trening Kubicy w sezonie i być może w karierze za nami. Było fatalnie

Robert Kubica zajął 20. miejsce w ostatnim treningu przed wyścigiem o GP Abu Dhabi. Polak stracił do najszybszego Maxa Verstappena 3,3 sekundy. George Russell był znacznie szybszy od zespołowego partnera, bo pokonał go o ponad 0,6 sekundy.

Robert Kubica rozpoczynał trening z myślą, że to może być jego ostatnia sesja treningowa w karierze. Polak rozstaje się z Williamsem po zakończeniu sezonu, a GP Abu Dhabi to jego ostatni wyścig. Od początku sesji bardzo rzadko widzieliśmy polskiego kierowcę na torze, stąd od początku zajmował on ostatnią pozycję. W pewnym momencie udało mu się na tyle poprawić czas, że wyprzedził Antonio Giovinazziego, jednak nie utrzymał tej pozycji do końca, choć w końcówce kilkukrotnie poprawiał swój czas.

"Williams zepsuł nawet swój największy atut. Kubica mógł jedynie załamać ręce"

Zobacz wideo

Jego najlepszy rezultat (1:39.859) nie pozwolił mu jednak na zajęcie wyższej pozycji niż 20. Bardzo duża była także strata do najszybszego kierowcy, bo aż 3,3 sekundy. Lepiej od Kubicy poradził sobie George Russell, który do najszybszego Maxa Verstappena stracił 2,6 sekundy. Brytyjczyk jednak nie wykorzystał okazji na zakończenie treningu do poprawy swojego czasu.

Najszybszy okazał się Max Verstappen, który wyprzedził Lewisa Hamiltona o 0,074 sekundy. Trzeci Valtteri Bottas stracił do Holendra niespełna 0,1 sekundy. Taki układ w czołówce zapowiada bardzo interesującą sesję kwalifikacyjną, która rozpocznie się o godz. 14:00 czasu polskiego. Relacja na Sport.pl.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.