Robert Kubica: Najprawdopodobniej będzie to mój ostatni wyścig w Formule 1

- Może to być mój ostatni wyścig w Formule 1. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy, ale to najprawdopodobniejszy scenariusz - powiedział Robert Kubica przed niedzielnym wyścigiem o GP Abu Zabi.

W niedzielę w Abu Zabi odbędzie się ostatni wyścig tego sezonu w Formule 1. Wciąż nie wiemy, jaka będzie przyszłość Roberta Kubicy. Polak nie zostanie Williamsie na kolejny sezon, ale pozostałych szczegółów nie znamy. 

Robert Kubica w legendarnym zespole? "Jest zainteresowanie":

Zobacz wideo

Robert Kubica: Może to być mój ostatni wyścig w Formule 1

Na mediach społecznościowych ekipy z Grove opublikowana została wypowiedź Kubicy przed ostatnim GP w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. - Nie będzie mnie tu w przyszłym roku, może to być mój ostatni wyścig w Formule 1. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy, ale to najprawdopodobniejszy scenariusz. I najbardziej realistyczny na teraz. Mam nadzieję, że ten weekend przyniesie sporo frajdy. Postaramy się zakończyć sezon na najwyższym możliwym poziomie - przyznał polski kierowca.

Kubica w tym sezonie zdobył tylko jeden punkt. I tak jest lepszy od partnera z zespołu, George'a Russella, który ma zerowy dorobek punktowy. - Dobre jest to, że zespół pozostał zmotywowany i zjednoczony. Pracownicy w fabryce dawali z siebie wszystko, pracowali bardzo ciężko. Tego nie widać w trakcie weekendu, a naprawdę trzymali się razem i nie oszczędzali się. Mimo tego, że mieliśmy najwolniejszy samochód w stawce - dodał Kubica.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.