Robert Kubica musi podjąć decyzję! Szef Haasa podał ostateczną datę

Szef Haasa Gunther Steiner wyznaczył ostateczny termin dla Roberta Kubicy. Polak musi dać odpowiedź Haasowi do końca przyszłego tygodnia.

Kilka dni temu portal "GP Today" zasugerował, że Robert Kubica zostanie rezerwowym i testowym kierowcą teamu Racing Point. Jak się okazuje przyszłość polskiego kierowcy wciąż pozostaje przedmiotem medialnych spekulacji. Roger Benoit, piszący dla szwajcarskiego dziennika "Blick", poinformował, że 34-latek "został kierowcą symulatora w Haas-Ferrari"

Więcej o sytuacji Roberta Kubicy w ostatnim programie F1 Sport opowiadali Michał Gąsiorowski i Piotr Majchrzak:

Zobacz wideo

Kubica musi decydować

Oficjalnej decyzji jeszcze nie ma, ale czas na ostateczne rozstrzygnięcia się kończy. Szef Haasa Gunther Steiner jasno zasugerował, że daje Robertowi Kubicy czas do końca przyszłego tygodnia. - Na tę chwilę wszystko jest w jakimś zawieszeniu. Przez ostatnie dwa tygodnie nic się nie zmieniło. Liczymy, że dostaniemy ostateczną informację w przyszłym tygodniu - powiedział Steiner w rozmowie z GPToday.net.

I dodał: - Wszystko jest po stronie Kubicy. To on musi zdecydować, co chce zrobić. Cierpliwie czekamy. To jest trudna decyzja, dlatego to szanujemy.

Wraz z końcem sezonu 2019 Robert Kubica pożegna się z Williamsem. Jednocześnie koncern Orlen zapowiadał, że będzie kontynuował współpracę z Polakiem, który ma pozostać w F1. Celem Kubicy jest pozostanie w F1, ale będzie chciał się też ścigać w innej serii wyścigowej. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.