Robert Kubica został zostawiony na lodzie przez Williamsa. Tak twierdzą komentatorskie legendy F1

Pod koniec sezonu 2019 współpraca na linii Robert Kubica - Williams układała się nie najlepiej. Zdaniem komentatorów telewizji RTL polski kierowca wykonał w ostatnich miesiącach świetną pracę, mimo tego że jego zespół już dawno postawił na młodszego George'a Russella.

Po zakończeniu sezonu 2019 Robert Kubica pożegna się z Williamsem. Za rok Kubica najprawdopodobniej będzie pełnił rolę kierowcy rozwojowego, jednak wciąż nie wiadomo, który zespół zdecyduje się zakontraktować 34-latka. Relacje Kubicy z teamem z Grove zdecydowanie nie były łatwe i przyjemne - dostrzega się to zresztą nie tylko w Polsce, ale i w zagranicznych mediach.

Kubica znów mógł złamać ręce. Williams zepsuł nawet swój największy atut [F1 Sport # 20]

Zobacz wideo

Niemieccy komentatorzy F1 o sytuacji Roberta Kubicy w Williamsie. "Oni już dawno postawili na Russella"

"Kto wie co tam znowu w Williamsie nie funkcjonuje, trzeba powiedzieć, że ten zespół wystarczająco często zostawiał go [Kubicę - red.] na lodzie. Wystarczająco często nie dostawał części, które chciał mieć. Oni już dawno postawili na Georga Russella - na młodego obiecującego Anglika" - stwierdził Heiko Wasser, legendarny komentator wyścigów F1 pracujący w telewizji RTL (cytat za powrotroberta.pl). Wasser, w duecie z byłym kierowcą F1 i DTM Christianem Dannerem, relacjonował przebieg kwalifikacji przed niedawnym Grand Prix Brazylii. 

„Spotkałem go przed chwilą w padoku i jest w bardzo dobrym humorze. Muszę powiedzieć, że bardzo miło jest patrzeć na to, że kierowca, który przegrywa w zasadzie każdy wyścig mimo tego, że wykonuje dobrą robotę i na pewno nie zawsze jest dobrze traktowany przez swój zespół, ciągle jeszcze jest wesoły. Moim zdaniem skończył już z Formulą 1, delektuje się tym teraz, pojedzie jeszcze dwa wyścigi i już” - powiedział Danner. 

Kubica ukończył GP Brazylii na ostatnim klasyfikowanym miejscu (16.), a po zakończeniu rywalizacji został ukarany dwoma punktami karnymi. Ostatni wyścig sezonu 2019 odbędzie się 1 grudnia w Abu Zabi.