Oficjalnie! Robert Kubica dostał dwa punkty karne! Pierwszy raz w karierze

Robert Kubica dostał dwa punkty karne za incydent podczas niedzielnego GP Brazylii. To pierwsza taka kara dla polskiego kierowcy w historii jego startów F1.

Podczas GP Brazylii doszło do niebezpiecznej sytuacji. Max Verstappen wyjeżdżał z boksu po swoim pit-stopie, jednak nagle drogę zajechał mu Robert Kubica. Holender był wściekły i krzyknął przez radio "co oni k**** zrobili?", odnosząc się do zachowania mechaników Williamsa.

Robert Kubica z dwoma punktami karnymi!

Wydaje się, że wina stoi po stronie brytyjskiego zespołu, bo to on odpowiada za wypuszczanie kierowców - Kubica po prostu wykonywał polecenia. Jednak to Polak dostał za to najpierw pięć sekund kary, a tuż po wyścigu dostał dwa punkty karne do superlicencji. FIA jako powód podała fakt, że Kubica zbyt wolno opuścił stanowisko serwisowe.

Zobacz wideo

Co to oznacza? Jeżeli kierowca otrzyma 12 punktów karnych w ciągu 365 dni, to automatycznie zostaje wykluczony z jednego wyścigu. Warto dodać, że dwa punkty z Brazylii są pierwszymi punktami karnym dla Roberta Kubicy w karierze. Tego typu punkty karne nie mają niczego wspólnego z klasyfikacją generalną kierowców - Polak w tym sezonie zdobył jeden punkt.

GP Brazylii wygrał Max Verstappen z Red Bulla, drugi był Pierre Gasly z Toro Rosso, a trzeci Lewis Hamilton, ale Brytyjczyk może zostać ukarany za uderzeniem bolidu Alexandra Albona w samej końcówce wyścigu.