Jaka przyszłość Roberta Kubicy? Szef niemieckiej serii widzi go u siebie

- Kubica w DTM? Mam tak wspaniałe nazwiska na celowniku - powiedział Gerhard Berger, szef niemieckiej serii.

Wiemy już, że Robert Kubica w sezonie 2020 nie będzie jeździł w barwach Williamsa. Polak już jakiś czas temu ogłosił odejście z brytyjskiego zespołu i wiele wskazuje na to, że w kolejnym sezonie naszego kierowcy w F1 nie zobaczymy.

Szef Haasa zaprosił Roberta Kubicę do współpracy! Zobacz najnowszy odcinek F1 Sport.

Zobacz wideo

Jedyne wolne miejsce na przyszłoroczne zmagania pozostaje w Williamsie, a Kubica niechętnie widzi siebie w innym zespole w roli jedynie kierowcy testowego. Niewykluczone więc, że w przyszłym sezonie Polak pojedzie w innej serii wyścigowej. Naszego reprezentanta bardzo chętnie widzieliby u siebie przedstawiciele DTM.

Szef DTM chce u siebie Kubicę

- Kubica w DTM? Mam tak wspaniałe nazwiska na celowniku. Zależy to jednak od wielu czynników, takich jak budżet czy wolne miejsca w innych zespołach - powiedział Gerhard Berger, szef niemieckiej serii. 

- Chciałbym regularnie oglądać duże nazwiska w DTM. To są kierowcy na najwyższym poziomie, choć moim zdaniem w DTM mamy już takich. Z tym, że nie są oni tak znani jak Kubica czy Button, więc pracujemy nad odpowiednim miksem nazwisk - dodał.

Jenson Button, czyli mistrz świata F1 z 2009 roku, czy obecny kierowca Renault - Nico Hulkenberg - podobnie jak Kubica wymieniani są wśród faworytów do dołączenia do DTM w najbliższym sezonie. 

Więcej o: