Wielka zmiana w F1? Jeden z zespołów może się wycofać przed kolejnym sezonem

Renault wycofa się z Formuły 1 po zakończeniu obecnego sezonu? To możliwe! Wszystko za sprawą francuskiego rządu, który naciska na nową szefową zespołu, Clotilde Delbos, aby obniżyła wydatki.

Renault przeprowadziło wiele zmian w ostatnich tygodniach. Zespół oficjalnie poinformował o pozyskaniu Pata Fry'a, byłego dyrektora technicznego McLarena. Istnieje jednak duże ryzyko, że nie będzie miał nawet okazji do pracy w nowej ekipie. Wszystko z powodu żądań francuskiego rządu.

Robert Kubica w Ferrari? To możliwe! Zobacz wideo poniżej, w którym przedstawiamy możliwości Polaka:

Zobacz wideo

Jak informuje niemiecki serwis "F1 Insider", Renault może wycofać się z Formuły 1. Choć informowano o tym już wielokrotnie, tym razem sprawy wyglądaną znacznie poważniej. Wszystko za sprawą nowej szefowej ekipy, Clotilde Delbos, która musi ograniczyć wydatki francuskiego koncernu.

Francuski rząd posiada aż 15 proc. akcji koncernu i oczekuje od Delbos pilnego ograniczenia wydatków. Zdecydowanie najłatwiejszą formą wykonania planu byłoby wycofanie się z Formuły 1, która generuje olbrzymie koszty. Ten ruch jest bardzo prawdopodobny, biorąc pod uwagę niechęć Delbos do wyścigów F1.

Rezygnacja ze startów przed rozpoczęciem kolejnego sezonu przez zespół liczący się w stawce nie jest niczym nowym. Taką decyzję podjął w 2008 roku zespół Honda, który został uratowany przez Rossa Brawna. Jego zespół, BrawnGP, zdobył rok później tytuł mistrzowski, po czym został kupiony przez Mercedesa, będącego aktualnie czołowym zespołem w Formule 1.

Więcej o: