Williams wycofał Roberta Kubicę z GP USA! Lewis Hamilton z tytułem mistrza świata!

Lewis Hamilton po raz 6. w karierze zdobył tytuł mistrza świata Formuły 1! W GP USA zajął 2. miejsce, tuż za Valtterim Bottasem, co pozwoliło mu świętować mistrzowski tytuł. Robert Kubica nie ukończył rywalizacji z powodu awarii hydrauliki.

Robert Kubica długo zmagał się z problemami z przegrzewającymi się oponami, po czym na 33. okrążeniu zespół podjął decyzję o wycofaniu Polaka z rywalizacji z powodu awarii hydrauliki w jego bolidzie. Do tego momentu kierowca Williamsa znajdował się na ostatniej pozycji, mając sporą stratę do przedostatniego George'a Russella.

Zobacz wideo, w którym Robert Kubica mówi o swoich planach na przyszły rok;

Zobacz wideo

Ogromne problemy miał od startu Sebastian Vettel, który spadł z 2. pozycji na 7. Po kilku okrążeniach złamał zawieszenie w swoim Ferrari po najechaniu na krawężnik i musiał wycofać się z rywalizacji. Szczęśliwie udało mu się zatrzymać w miejscu, który nie spowodował wyjazdu na tor samochodu bezpieczeństwa.

Na czele stawki nie brakowało jednak walki. Na ostatnich okrążeniach Valtteri Bottas próbował wyprzedzić Lewisa Hamiltona, co udało mu się na najdłuższej prostej, przy użyciu systemu DRS. Na ostatnim kółku Brytyjczyk bronił się przed atakami Maxa Verstappena, ale udało mu się dojechać do mety na 2. miejscu. Taki rezultat Lewisa Hamiltona oznacza, że Brytyjczyk zdobył po raz 6. w swojej karierze tytuł mistrza świata, na dwa wyścigi przed końcem sezonu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.