Robert Kubica przegrał z Russellem w ostatnim treningu przed GP USA. Duża strata Polaka

Robert Kubica zajął 18. miejsce w ostatnim treningu przed wyścigiem o GP USA. Polak przegrał z George'em Russellem o blisko 0,4 sekundy. Najszybszy okazał się Valtteri Bottas.
Zobacz wideo

Robert Kubica w ostatnim treningu przed wyścigiem o GP USA przegrał z George'em Russellem o blisko 0,4 sekundy. Zajął jednak 18. miejsce, za nim znaleźli się Sergio Perez, który wystartuje do wyścigu z alei serwisowej z powodu kary nałożonej za niezatrzymanie się na obowiązkowe ważenie podczas piątkowego treningu, oraz Charles Leclerc, który zatrzymał się na torze z powodu awarii silnika.

Robert Kubica od początku treningu był wolniejszy od Russella, jednak z ostatniego treningu można wyciągnąć pewien pozytyw. Obydwaj kierowcy Williamsa znaleźli się bliżej czołówki niż w piątek - tym razem strata Russella do najszybszego Maxa Verstappena wyniosła niespełna 3 sekundy.

Najszybszy okazał się Max Verstappen, który wyprzedził Sebastiana Vettela. Trzecie miejsce zajął niespodziewanie Lando Norris (McLaren), który stracił do Holendra nieco ponad pół sekundy. Dopiero 5. miejsce zajął Lewis Hamilton, który w niedzielę może zapewnić sobie tytuł mistrzowski.

Początek kwalifikacji o 22:00 czasu polskiego. Relacja na Sport.pl.