Media: Williams znalazł następcę Roberta Kubicy! Podpisał kontrakt

Według informacji pozyskanych przez dziennik Le Journal de Montreal Nicholas Latifi podpisał umowę na starty z Williamsem w sezonie 2020, zastępując tym samym Roberta Kubicę.
Zobacz wideo

Kanadyjczyk jest obecnie kierowcą rozwojowym stajni z Grove a dodatkowo bierze udział w mistrzostwach F2, w których plasuje się obecnie na drugim miejscu. - Kontrakt jest podpisany, jednak jego ogłoszenie spodziewane jest pod koniec miesiąca - przekonuje Le Journal de Montreal powołując się na swoje wiarygodne źródła.

Latifi ma zastąpić Roberta Kubicę

Uważa się, że jedyną przeszkodą jest obecnie fakt, iż Latifi nie posiada jeszcze superlicencji. Ze względu na wysokie miejsce zajmowane w klasyfikacji generalnej F2 jej zdobycie jest już jednak czystą formalnością. Tym samym Latifi zastąpi Roberta Kubicę, który wraz z końcem sezonu odejdzie z Williamsa.

Wiceszefowa Williamsa - Claire Williams dementuje jednak, że jej ekipa podpisała już umowę z Latifim. N- asze plany od samego początku zakładały, że Nicholas wystąpi w tych treningach [Meksyk, USA, Brazylia]. Nie jest to jednoznaczna wskazówka, iż otrzyma fotel wyścigowy. Wyraźnie zaznaczyliśmy w mediach, że nie ogłosimy nazwiska naszego drugiego kierowcy przed wyścigiem w Abu Zabi. Więcej o F1 przeczytasz na F1WM.pl