Przez problemy finansowe znana marka motoryzacyjna może wycofać się w F1! Wróci zasłużona stajnia?

Alfa Romeo ma coraz większe problemy finansowe. Wiele wskazuje na to, że Włosi mogą zrezygnować ze sponsoringu tytularnego zespołu z Hinwil, dzięki czemu do Formuły 1 wróciłaby marka Sauber.

Jak donosi "Motorsport Week", sprzedaż samochodów osobowych Alfy Romeo jest coraz niższa. Nie zmieniła tego nawet promocja poprzez Formułę 1. Z tego powodu coraz więcej mówi się o możliwości rezygnacji ze sponsoringu tytularnego ekipy z Hinwil przez włoskiego producenta samochodów. Według nieoficjalnych informacji, kosztuje to ich rocznie nawet 35-40 milionów euro.

Cyrk w Williamsie. To był sabotaż czy kuriozum? Zobacz poniżej najnowszy odcinek magazynu "F1 Sport"

Zobacz wideo

Wycofanie się Alfy Romeo z Formuły 1 może sprawić, że do stawki powróci marka Sauber. Z drugiej strony mogłoby to jednak oznaczać ogromne problemy finansowe ekipy, która broniła się kilka lat temu przed bankructwem. Wówczas jednak duże pieniądze wniósł do zespołu Marcus Ericsson.

Jeśli Alfa Romeo wycofa się z Formuły 1 w sezonie 2021, sporo straci także Ferrari. Obecna umowa sponsorska zakłada, że włoski zespół ma prawo obsadzić jedno miejsce w zespole z Hinwil. Z tego powodu w ubiegłym roku ścigał się w nim Charles Leclerc, a w obecnym powrócił do F1 Antonio Giovinazzi. Także z powodu umowy sponsorskiej, Sauber zrezygnował z kontraktu na dostarczanie silników przez Hondę, by móc korzystać z jednostek napędowych Ferrari.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.