Oficjalnie: Znany zespół F1 zmienia nazwę! FIA zatwierdziło wniosek

Światowa Rada FIA przyjęła wniosek o zmianę nazwy Toro Rosso. Od nowego sezonu stajnia z Faenzy będzie rywalizować w F1 jako Scuderia Alpha Tauri. Zmiana po 14 latach.

Światowa Rada Sportu Motorowego zatwierdziła wniosek o zmianę nazwy teamu Toro Rosso, który od przyszłego sezonu będzie ścigał się w Formuły 1 jako Alpha Tauri. Toro Rosso jest obecne w stawce od 2006 roku. Red Bull utworzył wtedy swoją juniorską ekipę na bazie ekipy Minardi, który regularnie okupowała ostatnie pozycje w tabeli.

Więcej o ostatnich wydarzeniach w F1 można posłuchać tutaj. Zapraszamy na najnowszy odcinek F1 Sport:

Zobacz wideo

W ubiegłym miesiącu wyszło na jaw, że po 14 latach austriacki koncern złożył wniosek o zmianę nazwy swojego zespołu. Ekipa miałaby od przyszłego sezonu promować markę odzieżową Red Bulla, która zadebiutowała na rynku w 2017 roku.

Według ustaleń magazynu Autosport w tygodniu po Grand Prix Rosji Światowa Rada Sportu Motorowego FIA przyjęła wniosek za pośrednictwem głosowania elektronicznego.

Sprzeciwu nie wyraził także właściciel praw komercyjnych. Oznacza to, iż od nowego sezonu Toro Rosso będzie rywalizowało w Formule 1 jako Scuderia Alpha Tauri.

Więcej o F1 przeczytasz na F1WM.pl

Więcej o: