Robert Kubica wygrał z Russellem! Wystartuje do wyścigu przed Brytyjczykiem?

Robert Kubica zajął 19. miejsce w drugiej sesji treningowej przed wyścigiem o GP Japonii, tuż przed George'em Russellem. Jeśli nie uda się przeprowadzić kwalifikacji w niedzielny poranek, Polak wystartuje do wyścigu przed Brytyjczykiem.

Robert Kubica zajął 19. miejsce w drugiej sesji treningowej przed wyścigiem o GP Japonii, pokonując o blisko 0,2 sekundy George'a Russella. W porównaniu do pierwszej sesji, polski kierowca znacznie poprawił swoje tempo, dzięki czemu udało mu się ukończyć trening przed partnerem z Williamsa. Polak stracił do najszybszego Valterriego Bottasa (Mercedes) ponad 3,1 sekundy.

Williams przekroczył kolejną granicę absurdu. Kubica nie mógł uwierzyć w to, co usłyszał [F1 SPORT #16]

Zobacz wideo

Druga sesja treningowa ma ogromne znacznie w kontekście wyścigu. Z powodu tajfunu Hagibis, który nadciąga nad Japonię, odwołano trzeci trening, a kwalifikacje przeniesiono na niedzielny poranek (3:00 czasu polskiego). Nadal istnieje jednak ryzyko, że nie uda się przeprowadzić "czasówki", a o ustawieniu na starcie zdecydują właśnie wyniki drugiego treningu.

W nim najszybszy okazał się Valtteri Bottas, który wyprzedził o 0,1 sekundy Lewisa Hamiltona oraz o 0,281 sekundy Maxa Verstappena. Za nimi uplasowali się kierowcy Ferrari - Leclerc przed Vettel i Alexander Albon z Red Bulla.

Zgodnie z aktualnym harmonogramem kwalifikacje odbędą się w niedzielę o 3:00 czasu polskiego, a wyścig ma rozpocząć się o 7:10. Nadal istnieje ryzyko, że ze względu na tajfun Hagibis ten plan może jeszcze ulec zmianom. Relacja z rywalizacji o GP Japonii na Sport.pl.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.