Formuła 1 przegrała z tajfunem. Organizatorzy podjęli decyzję w sprawie kwalifikacji

W związku z nadciągającym nad Suzukę tajfunem Hagibis kwalifikacje do Grand Prix Japonii zostały przeniesione na niedzielny poranek.

Według obecnych prognoz żywioł uderzy w ląd już w piątek w nocy. Przez kolejną dobę nad prefekturą Mie w której zlokalizowany jest obiekt będą przechodzić intensywne ulewy połączone z bardzo silnym wiatrem, który w porywach może osiągnąć prędkość 100 km/h.

Williams przekroczył kolejną granicę absurdu. Kubica nie mógł uwierzyć w to, co usłyszał [F1 SPORT #16]

Zobacz wideo

W piątek, tuż przed startem pierwszego treningu, właściciel praw komercyjnych - Liberty Media, wydał komunikat, w którym ogłosił, że w sobotę tor będzie zamknięty dla publiczności i dziennikarzy.

W rezultacie prognozowanego uderzenia tajfunu Hagibis w trakcie Grand Prix Japonii, Mobilityland i Japońska Federacja Samochodowa (JAF) podjęły decyzję o odwołaniu wszystkich sesji zaplanowanych na sobotę 12 października. FIA oraz Formuła 1 popierają decyzję, która leży w najlepszym interesie bezpieczeństwa kibiców, uczestników zawodów oraz wszystkich przebywających na torze Suzuka

- poinformowano w komunikacie.

Jak będzie wyglądać harmonogram GP Japonii?

Według nowego harmonogramu trzeci trening został anulowany. Sesja kwalifikacyjna przed Grand Prix Japonii wystartuje w niedzielę o godzinie 10:00 czasu lokalnego (03:00 w Polsce). Wyścig wyruszy zgodnie z planem o 14:10 czasu lokalnego (7:10 w Polsce). Więcej o sportach motorowych przeczytasz na f1wm.pl.

Więcej o: