Robert Kubica po decyzji Williamsa: Nie zszedłem jeszcze do tak niskiego poziomu

- Nie zszedłem jeszcze do tak niskiego poziomu od początku moich startów - powiedział Robert Kubica w rozmowie z Eleven Sports po Grand Prix Rosji. Polak nie ukończył wyścigu ze względu na decyzję Williamsa.
Zobacz wideo

Na 31. okrążeniu GP Rosji Robert Kubica otrzymał polecenie zjechania do alei serwisowej. Polak jednak nie wrócił na tor, gdyż władze zespołu zakazały mu kontynuowania wyścigu, przez co po raz pierwszy w tym sezonie nie ukończył wyścigu. Williams podjął taką decyzję ze względu na kraksę George'a Russella i wytłumaczył ją koniecznością oszczędzania części na kolejne wyścigi.

Robert Kubica: Będzie trochę przemyśleń, także nad przyszłym rokiem

Kubica zapytany o to, czy za nim jest najtrudniejszy weekend w tym roku odpowiedział stanowczo: - Nie w tym roku. Nie zszedłem jeszcze do tak niskiego poziomu od początku moich startów. Nie określam tutaj tylko mojej jazdy. Teraz wracam do domu i będzie trochę przemyśleń, także nad przyszłym rokiem. Później ruszamy do Japonii.

Kierowca Williamsa początkowo nie znał powodów wycofania go z wyścigu. - Przy niektórych rzeczach lepiej nie wnikać w szczegóły, lepiej ich nie zrozumieć. Ja w pewnym stopniu to rozumiem. Jeśli wiesz, że nie masz rytmu, swoimi narzędziami nie jesteś w stanie nic wykombinować, próbujesz czegoś innego. To nie była zła rzecz. Wydarzyło się jednak tyle, że stoję w polu wywiadu trzydzieści okrążeń przed czasem... - stwierdził Kubica.