Williams ma tragiczny sezon, ale jest jeden powód do zadowolenia. Zespół zdradził kulisy [WIDEO]

Williams w tym sezonie Formuły 1 rozczarowuje. Zespół zajmuje ostatnie miejsce w klasyfikacji konstruktorów, a jego kierowcy niemal każdy wyścig kończą na ostatnich miejscach. Brytyjska ekipa ma jednak jeden powód do dumy - grupę jednych z najlepszych mechaników na świecie.

10. miejsce i zaledwie jeden punkt. Williams w klasyfikacji konstruktorów jest zdecydowanie najgorszy w tym sezonie. Tak samo jak jego kierowcy w rankingu indywidualnym, gdzie Robert Kubica, ze wspomnianym punktem, zajmuje 19. pozycję, a za jego plecami znajduje się George Russell

Władze brytyjskiego zespołu w tym roku mają więc mało powodów do zadowolenia. Takie, poza jednym punktem Kubicy, regularnie dostarczają im jednak mechanicy, uważani za jednych z najlepszych na świecie. W tym sezonie już kilka razy popisywali się oni najszybszymi pit stopami podczas poszczególnych wyścigów.

Williams ma tragiczny sezon, ale jest jeden powód do zadowolenia. Zespół zdradził kulisy [WIDEO]

Przed niedzielnym Grand Prix Rosji, Williams opublikował w mediach społecznościowych krótkie wideo przedstawiające kulisy pracy mechaników, którzy podczas najbliższego wyścigu powalczą o piątą z rzędu nagrodę za najszybszy pit stop.

Wspomniane Grand Prix Rosji będzie dla Roberta Kubicy drugim startem po ogłoszeniu odejścia z Williamsa po zakończeniu obecnego sezonu. Polak w przyszłym roku nadal ma pracować w jednym z zespołów F1, ale wciąż nie wiadomo w jakiej roli. Zdaniem ekspertów, 34-latek "szykuje sobie grunt pod powrót do ścigania w 2021 roku". Opinie dotyczące decyzji polskiego kierowcy możemy zobaczyć w poniższym materiale wideo.

Zobacz wideo
Więcej o: