Posypały się kary na GP Rosji. Również dla Roberta Kubicy!

Robert Kubica to nie jedyny kierowca, który otrzymał karę przed GP Rosji. Ukarani za wymianę silnika zostali także czterej innych zawodnicy.

Czym jest supelicencja w Formule 1? Jak zdobyć taki dokument?

Zobacz wideo

Robert Kubica otrzymał karę przed wyścigiem o GP Rosji, który odbędzie się w najbliższą niedzielę. To efekt wymiany silnika w jego aucie, który został uszkodzony podczas sierpniowego wyścigu w Belgii. Polak na torze w Soczi wystartuje w niedzielnym wyścigu z ostatniego rzędu. Obok niego ruszy Danił Kwiat. Rosjanin także otrzymał karę za wymianę silnika. 

Specjalna taktyka Hondy

Z podobnych powodów ukarani zostali również Max Verstappen, Alexander Albon i Pierre Gasly. Cała czwórka ma w swoich bolidach silniki Hondy. Japończycy specjalnie wymienili silniki przed GP Rosji, by uniknąć kar dla kierowców Red Bull Racing i Toro Rosso przed GP Japonii, które odbędzie się 13 października. 

U Verstappena, Albona i Gasly'ego wymieniono tylko silnik spalinowy. W efekcie zostaną przesunięci o pięć pozycji na starcie w niedzielę. U Kwiata wprowadzono w większości nowe komponenty i dlatego wystartuje z ostatniego rzędu.