Przepaść między innymi kierowcami a Kubicą. Polak walczy o swoją przyszłość w F1

Robert Kubica zajął ostatnie miejsce w trzeciej sesji treningowej przed GP Rosji na torze w Soczi. Polak do partnera z zespołu Williams, George'a Russella, stracił prawie sekundę.

Robert Kubica odszed z Williamsa, by za dwa lata mieć lepszą pozycję do ścigania?

Zobacz wideo

Robert Kubica miał najgorszy czas na 3. treningu przed GP Rosji. Polak stracił do zwycięzcy Charlesa Leclerka 4.209 sekundy. 18. miejsce zajął jego kolega z zespołu Williams, George Russell. Brytyjczyk stracił do Leclerka 3.278, a nad Kubicą miał sekundę przewagi. Russell wyprzedził nie tylko polskiego kierowcę, ale i Daniła Kwiata z Toro Rosso.

Ciężkie treningi w piątek dla Kubicy

W piątek odbyły się dwa treningi na torze w Soczi. Na pierwszym treningu Robert Kubica zajął ostatnie miejsce. Polak walczył, wymieniał się pozycjami z Georgem Russellem, ale uzyskał gorszy czas od Brytyjczyka. Russell był szybszy od Polaka o niecałe 0,2 sekundy. Najszybszy był Charles Leclerc.

Na drugim treningu Kubica znów był ostatni, ale już z dużo większą stratą do Russella. Do przedostatniego Brytyjczyka stracił ponad sekundę, a do pierwszego Maxa Verstappena 4.676 s. Kwalifikacje do GP Rosji rozpoczną się w sobotę o godzinie 14:00. Relacja na Sport.pl.