Oficjalnie! Robert Kubica i Orlen rozmawiają z zespołem F1! Mają czas do końca października

Gunther Steiner, szef Haasa, potwierdził, że prowadzi rozmowy z Robertem Kubicą i Orlenem. Jeżeli strony osiągną porozumienie, to polski koncern będzie jednym z głównych sponsorów Haasa. - Powiedziałem Kubicy, że jeśli będzie chciał z nami pracować, to jestem otwarty - przyznał Steiner w rozmowie z Eleven Sports.
Zobacz wideo

Przyszłość Roberta Kubicy wciąż nie jest jasna. Polak po sezonie 2019 rozstanie się z Williamsem, ale nie wie, gdzie będzie kontynuował swoją karierę. Szanse na pozostanie kierowcą wyścigowym sezon 2020 są małe, wręcz niemożliwe, ale jest szansa, że polski kierowca będzie współpracował z Haasem przy ulepszaniu samochodu, a być może w kolejnym sezonie wróci na tor. - Czy będziemy współpracować? To dobre pytanie, ale trzeba je zadać Robertowi. On musi określić, co chce robić. Ja uszanuję każdą jego decyzję - przyznał Gunther Steiner, szef Haasa, w programie ElevenF1.

Robert Kubica musi zdecydować

- Rozmawiam z Robertem. Znamy się od kilku lat. Nie znałem go, gdy jeździł w F1 w barwach BMW Sabuer, ale poznaliśmy się później. Lubię z nim rozmawiać, bo jest bardzo logiczny. Powiedziałem mu, że jeśli będzie chciał z nami pracować, to jestem otwarty - dodał Steiner.

Zdecydowanie bliżej nawiązania współpracy z amerykańskim zespołem jest Orlen, który bardzo chce zostać w F1 na kolejny sezon. - Mam kontakt z Orlenem, ale nie wiem jak ocenić intensywność rozmów. Powiedzmy, że 5 w skali do 10. Rozmowy są owocne, ale nic nie jest konkretne. Za miesiąc będziemy wiedzieć więcej. Mam nadzieję, że do końca października wszystko będzie jasne - zakończył szef Haasa.

Więcej o: