Szansa na punkty dla Roberta Kubicy? Złe prognozy pogody przed GP Rosji

Synoptycy przewidują opady deszczu i burze podczas rywalizacji kierowców Formuły 1 podczas GP Rosji. To może być dobra informacja dla Roberta Kubicy, który w obecnym sezonie pokazał, że bardzo dobrze radzi sobie w trudnych warunkach.

Synoptycy nie mają dobrych wieści przed zbliżającym się GP Rosji na torze w Soczi. Sobotnią i niedzielną rywalizację kierowców zakłócić może pogoda, bowiem prognozowane są w okolicach toru opady deszczu i burze. Lepiej ma być tylko w piątek, choć niebo ma być przez cały dzień zachmurzone.

Ustawia się kolejka chętnych po Roberta Kubicę. Polak może przebierać w ofertach. Jego heroizm w GP Singapuru został dostrzeżony nie tylko przez ludzi związanych z padokiem F1. Zobacz najnowszy odcinek magazynu F1 Sport

Zobacz wideo

Opady deszczu storpedują GP Rosji?

Opady deszczu mogą mieć ogromny wpływ na przebieg weekendu wyścigowego. Jeśli kierowcy będą zmuszeni przez całą sobotę i niedzielę do jazdy po mokrym torze, będą zmuszeni do oszczędzania opon. Zgodnie z regulaminem, każdemu z zawodników przysługują po 3 komplety opon deszczowych i przejściowych podczas trwania całego weekendu.

Trudne warunki mogą być także dobrą informacją dla Roberta Kubicy. W obecnym sezonie byliśmy świadkami jednego w pełni deszczowego wyścigu - GP Niemiec. Polak został wówczas sklasyfikowany na 10. miejscu i zdobył jeden punkt - jedyny, jaki wywalczyli w tym roku kierowcy Williamsa.

Więcej o: