Orlen chce zostać sponsorem tytularnym zespołu F1! Z Robertem Kubicą lub bez

PKN Orlen chce zostać sponsorem tytularnym ekipy Haas - informuje "Przegląd Sportowy". Polski koncern rozmawia również z przedstawicielami Racing Point i McLarena. Orlen stawia wszystko na Formułę 1. Z Kubicą lub bez - pisze Kamil Wolnicki.
Zobacz wideo

Przyszłość Roberta Kubicy wciąż nie jest jasna. Polak po sezonie 2019 rozstanie się z Williamsem, ale nie wie, gdzie będzie kontynuował swoją karierę. Szanse na pozostanie w Formule 1 na sezon 2020 są małe, wręcz niemożliwe, ale jest szansa, że polski kierowca wróci do F1 w sezonie 2021. Wiele wskazuje na to, że Kubica w przyszłym sezonie będzie ścigał się w innej serii wyścigowej, ale jego główny partner - PKN Orlen - chce za wszelką cenę zostać w świecie Formuły 1.

Orlen ma trzy opcje

- Orlen twierdzi, że na sto procent zostanie w Formule 1. Jeśli tak zadeklarował prezes koncernu Daniel Obajtek, to znaczy, że rozmowy z nowym partnerem zostały już zakończone albo są na ostatniej prostej. Polska firma jest bardzo zadowolona z efektów, jakie przyniosło jej wejście do F1 i chce to kontynuować - pisze Kamil Wolnicki, dziennikarz "Przeglądu Sportowego".

Na ten moment Orlen ma trzy opcje. Polski koncern chce zostać sponsorem tytularnym Haasa, ale prowadzi również rozmowy z zespołami Racing Point i McLarena. - Koncern jest zdecydowany i stawia wszystko na Formułę 1. Z Robertem Kubicą lub bez. A sam kierowca musi podjąć decyzję, w którą stronę chce iść - czytamy w "PS".

Więcej o: