Jest oficjalna decyzja dotycząca punktu Roberta Kubicy w klasyfikacji generalnej F1! Wiadomo, co z odwołaniem Alfy Romeo

Robert Kubica zachowa jeden punkt w klasyfikacji generalnej obecnego sezonu Formuły 1. Odwołanie Alfy Romeo zostało rozpatrzone negatywnie.
Zobacz wideo

W lipcowym wyścigu na Hockenheim Robert Kubica zajął 12. miejsce. Tuż po zakończeniu rywalizacji komisja techniczna wykryła jednak nieprawidłowości w obu samochodach Alfy Romeo. Chodziło o niedozwoloną pomoc w przeniesieniu napędu przy starcie. Oba samochody dostały karę 30 sekund. Dzięki temu Polak został przesunięty na 10. miejsce i zdobył pierwszy punkt w sezonie.

Jest oficjalna decyzja dotycząca punktu Roberta Kubicy w klasyfikacji F1! Wiadomo, co z odwołaniem Alfy Romeo

Szefowie Alfy Romeo nie zgadzali się jednak z decyzją władz Formuły 1, więc złożyli odwołanie. - Wierzymy, że mamy podstawy i dowody, aby odwrócić tę decyzję - mówił niedawno Frederic Vasseur, dyrektor Alfy.

We wtorek oficjalnie poinformowano, że odwołanie ostatecznie zostało rozpatrzone negatywnie. Dzięki temu w klasyfikacji generalnej nie doszło do zmian, co oznacza, że Kubica wciąż zajmuje 19. miejsce, wyprzedzając zespołowego partnera, George'a Russella.

Więcej o: