Robert Kubica dostanie ofertę od ekipy F1? "Jesteśmy nim zainteresowani"

Robert Kubica trzecim kierowcą w zespole Haasa? Takiej możliwości nie wyklucza szef ekipy, Günther Steiner.
Zobacz wideo

Zespół Haasa poinformował ostatnio, że zachował w składzie na przyszły rok Romaina Grosjeana. Wcześniej dużo spekulowano, że Robert Kubica może dołączyć do tej ekipy. W rozmowie z "Przeglądem Sportowym" Günther Steiner, szef Haasa, przyznał, że wciąż chciałby mieć Kubicę w swoim zespole - tyle że w roli trzeciego kierowcy. 

Kubica trzecim kierowcą w Haasie?

Steiner został zapytany o to, czy rozważyłby zatrudnienie Polaka w tej roli. - Oczywiście! Kubica w tej branży ma opinię jednego z najlepszych kierowców, jeśli chodzi o wyczucie i wiedzę na temat bolidu. Osobiście nigdy z nim nie pracowałem, ale mam w zespole kilku inżynierów, którzy mieli z nim styczność w przeszłości i wszyscy darzą go wielkim szacunkiem. Z pewnością jesteśmy nim zainteresowani, ale nie wiem, czy on chciałby się tym zająć. Jeśli jest dostępny, na pewno z nim o tym porozmawiam - przekonywał Steiner. 

"Kubica nie ma warunków, by pokazać, jak dobrym pozostaje kierowcą"

Szef Haasa odniósł się także do spekulacji, zgodnie z którymi Kubica mógł zastąpić Grosjeana. - Tak, przyglądaliśmy się opcji współpracy z Kubicą, ponieważ to oczywiste, że jest bardzo utalentowanym facetem, ale w tym momencie nie może niestety pokazać, jak dobrym pozostaje kierowcą. Nie ma warunków, aby móc to zrobić, więc skończyło się na tym, że nic nie zmieniamy w naszym składzie - zakończył.

Więcej o: