Kubica zaskoczony zachowaniem bolidu. "Feeling był dużo gorszy niż w pierwszym treningu"

Robert Kubica zajął w drugim piątkowym treningu przed GP Singapuru 20. miejsce. W rozmowach z dziennikarzami przyznał, że był zaskoczony zachowaniem jego bolidu po zmianach wprowadzonych między sesjami.

"Kubica chce sobie przygotować grunt pod sezon 2021"

Zobacz wideo

Robert Kubica dobrze zaczął drugi piątkowy trening, bo po pierwszych kilkunastu minutach sesji plasował się nawet na 3. pozycji. Potem jednak pozostali kierowcy znacznie przyspieszyli, a Polak ostatecznie został sklasyfikowany na ostatniej, 20. pozycji. Przegrał także z zespołowym partnerem, który okazał się szybszy od Kubicy o ponad 0,7 sekundy.

Kubica: Znowu zmienił się balans auta

Po zakończeniu sesji Polak w rozmowie z dziennikarzami przyznał, że był zaskoczony zmianą w zachowaniu jego bolidu. - Feeling był dużo gorszy niż w pierwszym treningu. Znowu zmienił się balans. Coś tam zmieniliśmy w aucie, ale to dziwne, żeby powstały z tego aż takie różnice. Musimy to sprawdzić - powiedział Kubica po piątkowych jazdach.

Kubica w czwartek ogłosił podjęcie decyzji o odejściu z Williamsa po zakończeniu obecnego sezonu. Czy to coś zmieniło w podejściu Polaka do jazdy? - Jest dokładnie tak samo. Zawsze daję z siebie wszystko i koncentruję się w pełni na mojej robocie - dodał Polak.

Więcej o: