Kubica dobrze zaczął drugi trening przed GP Singapuru, ale skończył ostatni. Ogromna strata do Russella

Robert Kubica uzyskał 20. czas podczas drugiego piątkowego treningu przed niedzielnym wyścigiem Grand Prix Singapuru. George Russell, jego partner z Williamsa był 18. Najszybszy okazał się Lewis Hamilton (Mercedes).
Zobacz wideo

Dla Roberta Kubicy dwa piątkowe treningi były pierwszymi po ogłoszeniu decyzji o odejściu z Williamsa po sezonie 2019. Polak wspólnie z PKN Orlen ogłosił swoją decyzję w czwartek, a w piątek o godz. 10.30 polskiego czasu rozpoczął przygotowywania do GP na ulicznym torze w Singapurze. W pierwszej sesji doświadczony kierowca był 17., ale w drugiej poszło mu nieco gorzej, bo przegrał m.in. także z George'em Russellem, partnerem z Williamsa. Ostatecznie zajął ostatnie, 20. miejsce, będąc wolniejszym od najszybszego Lewisa Hamiltona o ponad 3,4 sekundy. Jego zespołowy kolega był 18., pokonując Polaka o ponad 0,7 sekundy.

Robert Kubica przez chwilę był trzeci

Drugi trening dla Kubicy zaczął się jednak bardzo dobrze, bo przez chwilę był on nawet na trzecim miejscu, który przed rozpoczęciem porannego treningu osobiście nadzorował pracę inżynierów, o ustawienia dbając też przed drugą sesją. Polak swoje najlepsze okrążenie przejechał w czasie 1:42.177 i przez chwilę był nawet trzeci. Później rywale uzyskiwali jednak coraz lepsze czasy. Ostatecznie najszybszy okazał się Lewis Hamilton, który wyprzedził o niespełna 0,2 sekundy Maxa Verstappena. Trzeci był Sebastian Vettel, który stracił do zwycięzcy ponad 0,8 sekundy.

Kierowcy na tor ponownie wyjadą w sobotę. O godz. 11:40 przystąpią do trzeciego treningu, a o godz. 15:00 rozpoczną kwalifikacje do niedzielnego wyścigu, zaplanowanego na 14:10. Relacje z następnych sesji na Sport.pl.