Media: Robert Kubica ma jedną realną opcję na pozostanie w F1

Portal RaceFans.net informuje, że Haas podejmował wstępne rozmowy z Robertem Kubicą. Jednocześnie dodano, że jedyną realną opcją dla Polaka na pozostanie w F1 jest funkcja kierowcy testowego, prawdopodobnie w Racing Point.
Zobacz wideo

Robert Kubica tuż przed startem Grand Prix Singapuru ogłosił, że z końcem tego roku odejdzie z Williamsa. Kierowca wrócił z ekipą do startów w Formule 1 po ośmioletniej przerwie, lecz ze względu na jej problemy organizacyjne oraz sportowe nie jest w stanie za kierownicą FW42 zaprezentować konkurencyjnych osiągów.

Haas próbował rozmów z Polakiem

Przez dłuższy czas głównie polskie media łączyły Kubicę z transferem do Haasa, gdzie niepewna była przyszłość Romaina Grosjeana. Francuz pozostanie jednak w zespole na sezon 2020, choć na finiszu miał walczyć o swój kokpit z Nico Hulkenbergiem. Według źródeł RaceFans.net, stajnia z Kannapolis rzeczywiście próbowała rozmów z Robertem Kubicą. Haas proszony o komentarz w tej sprawie postanowił zachować milczenie.

- Nie wiem, co Robert chce robić w przyszłym roku. Bardzo go szanuję, rozmawiamy czasem, ale jego plany nie są jasne, więc to dla nas trudna sytuacja, nie zadecydujemy za niego - mówił Gunther Steiner z Haasa w trakcie weekendu w Belgii, zapytany bezpośrednio przez Eleven Sports o szanse na angaż Roberta Kubicy w jego zespole.

Robert Kubica kierowcą testowym w Racing Point?

Jedyną realną opcją Kubicy na pozostanie w Formule 1 ma być posada kierowcy testowego. Zdaniem RaceFans.net, największe szanse 34-latek może mieć w Racing Point, którego przedstawiciel miał odwiedzić na początku tego tygodnia siedzibę Orlenu. Polski Koncern Naftowy przy okazji komunikatu Kubicy o odejściu z Williamsa zadeklarował dalszą obecność w Formule 1.

Stajnia z Silverstone jest obecnie zarządzana przez Lawrence'a Strolla, który był zaangażowany w finansowanie Williamsa w latach 2017-2018. Wówczas kierowcą legendarnej stajni był syn kanadyjskiego miliardera - Lance. Więcej o F1 na F1wm.pl

Więcej o: